Educatoare Maghiara si Engleza 3-6 ani!

Detalii

  • ID Anunț: # 108725

  • Anunț publicat de: Proprietar

  • Tip job Full time

  • Mobilitatea postului Necesita deplasari

  • Vizualizări: 119

Cautam pentru comunitatea noastra de 3-6 ani o persoana entuziasta, dedicata, pasionata de lucrul cu copiii, de sanatate si de dezvoltarea personala si profesionala.
Se cauta colaboratori pe termen lung si cu o capacitate crescuta de adaptare la stres, organizati, si cu atentie distributiva.
Candidatul ideal are studii pedagogice si diploma AMI/echivalent ca educator Montessori. Cautam o persoana cu care sa colaboram pe termen lung pentru a creste copii deosebiti in armonia si spiritul pedagogiei Montessori, sa ii sustinem si ajutam pe drumul de a deveni independenti, increzatori si fericiti.

Cerinte:

* diploma pedagog Montessori 3-6 ani (AMI sau echivalent)
* studii de specialitate (Liceul pedagogic cu specializările "educatoare/învățător" sau licenta in "Pedagogia învățământului primar și preșcolar")
* experienta de lucru cu copiii de minim 1 an
* abilitati foarte bune de comunicare, organizare, creativitate
* cunoasterea buna a Limbii Maghiare Fluent si a limbi Engleze Fluent Obligatoriu!
* experienta intr-un sistem alternativ de educator (Montessori sau altul) este un plus

Descrierea jobului:

* responsabilitati specifice rolului de pedagog Montessori 3-6 ani pregatirea mediului, coordonarea activitatilor in clasa, pregatirea materialelor, motivarea si indrumarea copiilor, crearea si mentinerea unei atmosfere armonioase si propice activitatilor
* observarea si evaluarea individuala a evolutiei copiilor
* realizarea planului pedagogic anual, lunar si saptamanal
* coordonarea asistentilor de pedagog Montessori
* comunicarea cu parintii

Descrierea companiei

* Grădinița Noastra Maghiara si Engleza înseamnă o comunitate verde cu aceeași misiune pusă in slujba umanității și a naturii.
* Grădinița Maghiara si Engleza înseamnă o echipa frumoasa de specialiști în educație.
* Investim cu dragoste în educație, dar mai ales în sufletele si caracterele copiilor.
* Calitatea serviciilor pe care le oferim este o prioritate.
* pachet financiar atractiv in functie de calificari

Te așteptăm cu bucurie să ne cunoști și, în măsura în care te regăsești în viziunea și valorile noastre, să te alături proiectului!
Asteptam Cv urile la adressa de email :workrecruitment04@gmail.com

Agnes

Pe site din 2023

SATU MARE, județ SATU-MARE

Ați vizionat anunțul: Educatoare Maghiara si Engleza 3-6 ani!