Cursuri de pregatire 2020 Asistenta medicala

Detalii

  • ID Anunț: # 24442

  • Tip job Full time

  • Mobilitatea postului Necesita deplasari

  • Vizualizări: 454

Cursuri de pregatire 2020 Asistent medical / Asistenta medicala (spital, policlinică, spital geriatric / ambulator) Germaina , Berlin Bursa (1100€ - 1300€)

Oferim:

- loc de studiu și de lucru într-o clinică / sanatoriu geriatric / pensiune din Germania
- bursă de la 1100–1300 €, asigurare medicală, garanții sociale
- asistență financiară pentru învățarea unei limbi în țara de origine și Germania
- însoțirea unui consultant care vorbește limba ta maternă și supravegherea locului de muncă și de studiu din prima zi
- asistență la sosire, găsirea de locuințe și inregistrarea la evidenta populatie in Germania (Anmeldung).
Responsabilitati:
- îngrijirea pacienților
- efectuarea proceduri medicale conform prescripțiilor medicului
- ajutati medicii, asistentele si colegii
- consolidarea teoriei primită la școală cu practica
- lucru prin rotație în diferite secții ale clinicii pentru a obtine experiență diversă.
- obținerea de practici și cunoștințe unice .

Conditii de inscriere:
- învățământul secundar finalizat sau educația deja finalizată - asistentă medicală / asistent medical, paramedic sau medical similar (în acest caz, instruirea va fi mult mai scurtată)
- certificat lingvistic al limbii germane nivel B1-B2 (sau posibilitatea de a vorbi la acest nivel)
- sensibilitate pentru persoanele care au nevoie de tratament și îngrijire
- rezistență fizică, răbdare și responsabilitate
- sociabilitate și reactivitate
- dorința de a munci independent și în echipă

Aveti sustinerea noastra înainte, în timpul și după interviu.
Pregătire practică în clinici universitare, sanatorii geriatrice, pensiuni medicale din Germania
Garantăm muncă legală, asigurare socială completă a angajaților și asistență în Germania!

Contactati-ne:

Mob : + 49 151 212 93 222
Vă rugăm să mă adaugati WhatsApp, Viber și Skype.
Vă voi contacta imediat și voi răspunde la toate întrebările. Vadim Eremia

e-mail : kukpersonal4@gmail.com

K&K Industriebau und Personalbetreuungs GmbH
Brückenstraße 5a, D-10179 Berlin

Vadim Eremia

Pe site din 2020

BUCUREȘTI, județ BUCURESTI

Ați vizionat anunțul: Cursuri de pregatire 2020 Asistenta medicala