Asistenți sociali / asistente medicale / îngrijitori de batrani

Detalii

  • ID Anunț: # 28269

  • Tip job Full time

  • Mobilitatea postului Necesita deplasari

  • Vizualizări: 485

Compania austriaca ISG Personalmanagement GmbH infintata in 1999 este una dintre cele mai importante companii de consultanță în domeniul resurselor umane din Europa. Cu 720 de angajați în 60 de birouri in peste 35 de tari aceasta rezolvă toate problemele de resurse umane și sprijină in calitate de furnizor de servicii complete atat firme cit si persoane in cautarea unui loc de munca. De accea in cooperare cu organizatia Hilfswerk Austria, cautam candidati/candidate pentru locuri de munca oficiale in Austria.

pentru îngrijire 24 h in Austria

Cerinte:
• Cunoașterea limbii germane (A2), se face un test de catre Hilfswerk Austria,
• Diploma de atestare a competentelor profesionale – asistent social, asistent medical, ingrijitor batrani,
• Experiență în îngrijirea persoanelor în vârstă și a bolnavilor – atest oficial de practica pentru cel putin 240 h,
• Cazier judiciar actual,
• Seriozitate, punctualitate, disciplină, empatie, rabdare si respect fata de persoanele in varsta si bolnave.

Descrierea postului:
Îngrijire 24 de ore a persoanelor în vârstă și a bolnavilor.
Menaj, gătit, curățenie, activități cotidiene asociate cu îngrijirea persoanei in cauza, cumpărături, conversie cu pacientul, asistenta, medicul si rudele pacientului.
Ciclu de lucru 28 de zile: 28 zile in Austria/28 de zile liber.

Se ofera urmatoarele:
• 71,00 €/zi brut pentru asistenti sociali si ingrijitori,
• 86,50 €/zi brut pentru asistente medicale,
• Contractul de munca se semneaza direct cu persoana care va fi ingrijita/rudele acesta, care la sfârșitul ciclului (28 de zile), plateste candidatului pe baza unei facturi un onorar brut (inclusiv contribuții sociale),
• Catering si cazare asigurata in locuinta persoanei care va fi ingrijita,
• Cheltuielile de calatorie sunt refundate de catre angajator pe baza unei facturi,
• Asigurarile sociale si de pensie vor fi platite direct de candidat in Austria,
• Indemnizație pentru copii, adolescenți și studenți până la 23 de ani,
• Locul de desfasurare a activitatii: Niederösterreich, Austria.
Va rugam sa ne trimiteti aplicatia dvs. impreuna cu un CV detaliat conform Europass in limba germana, inclusiv cu o fotografie actuala si o copie dupa diploma de atestare a competentelor profesionale pe e-mail la: d.sarau@isg.com, ISG Personalmanagement GmbH Austria, Rustenscharcherallee 38, 1020 Wien.

Romtactical

Pe site din 2020

VOLUNTARI, județ ILFOV

Ați vizionat anunțul: Asistenți sociali / asistente medicale / îngrijitori de batrani